Açlık Oyunları – Suzanne Collins

Yayınlandı: Temmuz 23, 2010 / Yazınsal
Etiketler:, , , , , ,

ETRAFINIZDAKİ BAŞKA HERKES SABAHI GÖREMEYECEĞİNİZDEN EMİNKEN VAHŞİ BİR ORTAMDA KENDİ BAŞINIZA HAYATTA KALABİLİR MİSİNİZ ?

Bir merkez (Capitol)  ve ona bağlı 12 mıntıka düşünün. Az önce bahsettiğimiz Merkez’in soluna  acımasız sıfatını da yapıştırın. Şimdi bu tabloya bir de yarışma ekleyin(Açlık Oyunları) Yarışmanın yönetimini de az evvel acımasız sıfatı verdiğimiz Capitol’e verin. Haliyle yarışmanın kazananı bir kişi; kaybedenin cezasının ölüm olduğunu da bilginiz dahiline ekleyin.

KAZANMAK ÜN VE TALİH ANLAMINA GELİR. KAYBETMEK KESİN ÖLÜM ANLAMINDADIR. AÇLIK OYUNLARI BAŞLASIN…

Kitabımızın baş kahramanı söz konusu mıntıkaların 12. hanesinde ölümle cebelleşen ve varlığını  ailesi için sürdürmeyi çabalayan on altı yaşındaki Katniss Everdeen. Birçok kez ölüm korkusunu tadan Katniss, bu kez yarışmaya katılacakların çekildiği kurada kardeşinin isminin çıkmasıyla, kardeşinin hatırına, ölümün pahasına yarışmaya katılmaya gönüllü olur ve kendisini Açlık Oyunları’nda bulur.

Herneyse içeriğin detaylarına girmek okuyucuya haksızlık etmem anlamına gelir. Sonucun ne olduğunun bilinmesi, o kitaptan zevk alınmaması anlamıyla doğru orantılıdır. Buna istinaden usta yazarların yorumunu da ekleyip, kitap yorumlarınızı bekliyorum.

Bu kitaba o kadar bağımlı kaldım ki, yemeğe çıktığımda bile kitabı yanımda taşıdım ve masanın altında okumaya devam ettim. Hikayesi beni birçok gece uykusuz bıraktı çünkü bitirdiğimde bile, yatakta bu kitabı düşünmeye devam ettim. Açlık Oyunları kesinlikle büyüleyici.

-Stephenie Meyer-

Elimden bir türlü bırakamadım… Bağımlısı oldum.

-Stephen King-

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s